Lokalita Malé Pole Slavičín

Popis lokality

Toužíte po přírodě, ale zároveň byste chtěli využívat výhod města? Pokud hledáte místo, které by Vám poskytlo obojí, seznamte se s projektem Satelit RD Malé Pole Slavičín. Město Slavičín se nachází asi 22 km jihovýchodně od Zlína a 9 km jihovýchodně od lázeňského města Luhačovice.

Rovinatá lokalita se nachází u ulice Obchodní v části Malé Pole. V této části se nachází školka, základní škola prvního stupně, dům dětí a mládeže a mimo jiné taky hypermarket Albert. Vzdálenost od hlavní cesty, podél které se rozléhá město Slavičín, je cca 400 m, tedy asi jedna minuta autem.

Město Slavičín má s rozlohou 55,84 km2 cca 6500 obyvatel a poskytuje vysokou úroveň občanské vybavenosti počínaje nemocnicí a konče cyklostezkami nebo turistickými trasami, které se rozbíhají do okolní krásné přírody Chráněné krajinné oblasti Bílých Karpat.

Kombinace bezprostředního okolí Bílých Karpat, dopravní dostupnosti a vynikající občanské vybavenosti jen utvrzuje o tom, jak jedinečná lokalita je.

Lokalita Malé Pole Slavičín

Výhody lokality

Jedinečné jihovýchodní výhledy na Bílé Karpaty spolu s bohatou okolní zelení jen umocňují pocit přírody na dosah ruky.

Ve Slavičíně má velmi silnou tradici obuvnický a strojírenský průmysl, který nabízí pracovní příležitosti. Na druhou stranu krajské město Zlín je autem od Slavičína vzdáleno 33 km, což je ideální dojezdová vzdálenost pro denní dojíždění za prací. V blízké vzdálenosti se nacházejí další zajímavé pracovní příležitosti pro všechna odvětví.

Nejenom auto, ale i bohatá síť linek hromadné dopravy nabízí dopravní propojení s okolními městy a vesnicemi. Nejbližší zastávka MHD je od lokality vzdálena 350 m. Vlakové nádraží s přímým spojením na Prahu nebo Brno je od lokality vzdálené 2,2 km.

Občanská vybavenost

Služby

Městský úřad je vzdálen 980 m s provozní dobou Pondělí, Středa 8:00 – 17:00, dále Úterý, Čtvrtek, Pátek 8:00 – 14:00.

Městská knihovna je vzdálena 740 m. Kromě možnosti výpůjčky knih Vám Městská Knihovna nabízí rozmanité služby, např. besedy nebo cestopisná promítání, kde můžete příjemně strávit Váš volný čas.

Městská nemocnice je od lokality vzdálena 1400 m – Městská nemocnice nabízí lůžkové oddělení, RTG, odběrovou ambulanci, rehabilitace, biochemickou laboratoř, diabetologická ambulanci, lipidovou poradnu nebo endkr., sono., echo., vyšetření žil.

Poliklinika se nachází 1300 m od lokality. Poliklinika, která se nachází hned vedle nemocnice, nabízí prostory pro poskytování lékařských služeb a můžeme zde najít praktické lékaře, pediatry, stomatology, chirurga, ortopeda, gynekologa, ORL, neurologa, urologa, fyziatra nebo dermatoenerologa. Nicméně poliklinika není jediné místo, které slouží pro poskytování lékařských služeb a můžeme zde najít privátní ordinaci očního lékaře nebo ortodoncii.

Lékárny se ve městě nachází tři, kde nejbližší je od lokality vzdálená 1100 m.

Pošta Pobočka České pošty se nachází poblíž kruhového objezdu se vzdáleností 810 m od lokality.

Restaurace a bowling - V celém městě najdeme velké množství restaurací, kde nejbližší se nachází pouhých 100 m od lokality a nabízí možnost zahrát si bowling.

Cukrárna je vzdálená 980 m od lokality, kde Vám denně nabídnou čerstvé zákusky, dorty, točenou zmrzlinu nebo voňavou kávu. Cukrárna se nachází v centru města s možností venkovního posezení.

Pekárna - Ve městě můžeme najít více míst, kde jde koupit čerstvě křupavé pečivo, ale nejbližší pekárna se nachází 800 m od lokality.

Supermarket Hruška je nejbližší supermarket, který se nachází pouhých 210 m od lokality.

Supermarket Albert se nachází hned vedle Supermarketu Hruška, 330 m od lokality. Supermarket Albert má standardní otevírací dobou od 7 do 20 h každý den.

Supermarket Tesco za zmínku určitě stojí, protože se nachází jen 740 m od lokality s otevírací dobou od 7 do 20 h.

Komerční banka + bankomat se nachází na Horním náměstí a není vzdálená více než 1100 m.

Česká spořitelna + bankomat je od lokality vzdálená 1300 m.

Ostatní bankomaty Nejbližší bankomat ČSOB se nachází u budovy České pošty, tj. 810 m od lokality. Ve městě se taky nachází další bankomat společnosti Moneta Money Bank.

Čerpací stanice - Na území města se nachází dvě čerpací stanice Čepro a Čerpací stanice Trako s možností ručního mytí. Druhá jmenovaná je nejblíže dané lokalitě a to 780 m.

Vzdělání

Gymnázium Jana Pivečky se od lokality nachází ve vzdálenosti 1100 m a nabízí možnost 8-letého nebo 4-letého studia.

Střední odborná škola Slavičín se nachází 3600 m od lokality a nabízí možnost studia v oboru Mechatronik, Automechanik, Elektrikář, Instalatér, Obráběč kovů, Strojní mechanik, Kuchař-číšník, Podnikání nebo Informační technologie.

Mateřská škola Malé Pole je nejbližší mateřská škola od lokality vzdálená jen 270 m. Ve městě se nachází i další Mateřská škola Vlára nebo Mateřské centrum Slavičín.

Základní škola Malé Pole je nejbližší základní škola prvního stupně od 1. do 5. třídy, která se nachází jen 300 m od lokality.

Základní škola Vlára nejbližší základní škola druhého stupně se nachází 1200 m od lokality.

Základní umělecká škola je od lokality vzdálená 1200 m a nabízí vzdělání ve výtvarném nebo hudebním oboru. Z hudebního oboru je možné studovat hru na klavír, housle, kytaru, příčnou flétnu, klarinet, flétna, hoboj, saxofon, trubku, pozoun, lesní roh, akordeon nebo elektronické klávesové nástroje.

Dům dětí a mládeže za zmínku určitě stojí, protože je od lokality vzdálený jen 400 m a nabízí velké množství zájmových kroužků pro děti, ale i kurzy pro dospělé.

Vzdělávací středisko Nadace Jana Pivečky nabízí možnost dalšího vzdělávání, které sídlí na Horním náměstí, které je od lokality vzdálená jen 1200 m.

Vzdělání

Zámek Slavičín je barokní zámek, který pochází z roku 1750, se nachází na malém návrší v centru města asi 1100 m od lokality. Některé prostory zámku jsou využívány jako restaurace s možností venkovního posezení s výhledem do Zámeckého parku.

Dětské hřiště, které je nejblíže lokalitě je vzdálené 250 m.

Kulturní dům Sokolovna je vzdálený od lokality 690 m a zajišťuje kulturně osvětové akce, vzdělávací a programovou činnost, zpravidla místního významu.

Městské muzeum Slavičín, které je vzdálené 1200 m od lokality, je zaměřené na všeobecný charakter a nabízí expozice a archeologické sbírky z pravěku, středověku, dokumenty o historii města, letecké bitvě nad Slavičínem v roce 1944 aj.

Kostel Sv. Vojtěcha patří mezi nejstarší stavbu města, který se nachází 1600 m od lokality. V kostele se konají pravidelné nejenom nedělní bohoslužby.

Městské koupaliště se nachází v blízkosti zámeckého rybníka vedle slavičínských rybníků a je od lokality vzdálené 1400 m. Provozní doba je zejména v letním období od června do září.

Letní scéna v zámeckém parku se nachází 1200 m od lokality.

Fotbalový stadion se nachází v centru města, 1050 m od lokality. Zatravněný stadion slouží k tréninkovým účelům, ale i k soutěžním fotbalovým utkáním.

Sportovní hala je od lokality vzdálená 1000 m od, ve které se dají hrát rozmanité druhy sportů, např. basketbal, florbal, sálová kopaná, volejbal nebo stolní tenis.

Sportovní areál Sokolovna je víceúčelový sportovní areál s umělým povrchem je ideální pro tenis nebo nohejbal a nachází se 670 m od lokality.

Sportovní areál ve čtvrti Vlára, který je vzdálený 1100 m od lokality, slouží pro potřeby tělesné výchovy škol, ale rovněž pro širokou veřejnost.

Tenisový areál Oáza s antukovým povrchem nabízí možnost pronájmu kurtů a je od lokality vzdálený 2400 m.

R&D Klub navštívíte pokud máte rádi fitness, squash, masáže, saunu, wirpool, spining nebo solárium, protože tyto služby nabízí a je vzdálený pouze 990 m od lokality.

Kuželna se nachází 1300 m od lokality v zámeckém parku.

Bowling je možné si zahrát jen 100 m od lokality. Součástí Bowlingu je i restaurace.

Příroda

Zámecký park je velkou dominantou, která nabízí velké množství zeleně. Zámecký park se nachází v centru města, přibližně 1100 m od lokality. V parku se nachází Letní scéna, dětské hřiště, dřevěný altánek s tanečním kolem, antukové hřiště na volejbal nebo kuželna.

Rybníky se nachází vedle Městského koupaliště. Dva rybníky Slavík I, s rozlohou 2 ha, a Slavík II, s rozlohou 1,1 ha, slouží ke sportovnímu rybolovu nedravých, ale i dravých ryb. Vedle života pod haldinou nabízí rybníky i rozmanitou přírodu okolo. Okolo rybníků vede naučná stezska s informačními tabulemi ze světa přírody. Rybníky jsou od lokality vzdáleny 1200 m.

Pivečkův lesopark, který byl zbudovaný obuvnickou rodinou Pivečků v roce 1936, slouží jako odpočinková zóna pro obyvatele Slavičína a pro zaměstnance obuvnického podniku Prabos (dříve Japis). Lesopark se nachází 2000 m od lokality. Tajemný lesopark v sobě ukrývá dřevěné plastiky pohádkových postav.

Modelářské letiště, které se nachází na kopci Šabatec, je od lokality vzdálené 2300 m. Letiště je udržované s možností dojezdu autem přímo k letišti.

Cyklotrasy, které procházející Slavičínem jsou velice oblíbené. Ve městě se podél řeky a podél ulice Luhačovská nachází cyklostezsky, které jsou ideální na procházky, běhání, jízdu na kolečkových bruslích nebo jízdu na kole. Cyklostezska podél pravého břehu Říky je od lokality vzdálená 450 m.

Mimoto se zde nachází i Jižní městský okruh (Horní náměstí, pravý břeh Říky až do hrádku, silnice směr Bojkovice, za Hrádkem odbočka na letiště nad čtvrtí Šabatec, Horní náměstí) nebo Severní městský okruh.

Dvě místní trasy krajského významu prochází Slavičínem - trasa č. 5054 (Zlín, Provodov, Luhačovice, Rudimov, náměstí Mezi Šenky Slavičín) a trasa č. 5058 (Valašské Klobouky, Vlachova Lhota, Vlachovice, Divnice, křižovatka u Hostince u Zemánků, Slavičín – Hrádek).

Slavičínem prochází některé státní a mezinárodní trasy, jako například Trasa č. 46 (Český Těšín, Vsetín, Slavičín, Břeclav) nebo trasa č. 49 (Pitín, Rokytnice, Štítná-Popov, Brumov-Bylnice, Nedašova Lhota), která se napojuje na trasu č. 46.